berlin

השקעה בנדל"ן בברלין

נדל"ן בברלין

במציאות הכלכלית הנוכחית מאז תחילת המשבר הכלכלי הגדול בארה"ב ב-2008, השקעות נדל"ן הפכו לאחד מסוגי ההשקעות הטובים ביותר. אם אתם מחפשים השקעות טובות – השקעות בנדל"ן זה המקום הראשון להסתכל בו. מדוע? עם ריביות נמוכות או כמעט אפסיות, אפיקי ההשקעה הקלאסיים, כדוגמת פקדונות וחסכונות למיניהם, פשוט איבדו רלוונטיות. ועל כן, לאורך זמן, השקעות נדל"ן הן אחד האפיקים המרכזיים שיכולים לאפשר למשקיע מכל סוג שהוא, גדול או קטן, תשואות משמעותיות לאורך זמן.

כדאיות ההשקעה בנדל"ן בברלין

במסגרת הזו, אחת האפשרויות הבולטות בשנים האחרונות היא השקעה בנדל"ן באירופה, ובפרט השקעות נדל"ן בגרמניה. אם פעם אמרו את זה על ארה"ב, עכשיו גרמניה לחלוטין לוקחת את ההובלה כמדינה בה האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות.

משקיעים המעוניינים באפיקי השקעה משמעותיים המניבים תשואות נאות, יודעים כבר שנים כי יש לפנות לאפיק ההשקעה בנדל"ן בתוך גרמניה בעיר הבירה ברלין. השקעות נדל"ן בברלין, בירת הכלכלה האירופית, שסיבות רבות הופכות אותה ליעד השקעה אטרקטיבי במיוחד. הביקוש העולה, הנהנה מהתפתחות שוק ההיי טק בעיר ומהעולם הסטודנטיאלי המפותח בה, יחד עם פיקוח מחירים ומדיניות רגולציה חזקה של הממשלה, מבטיחים תשואות נאות לצד ביטחון יחסי בהשקעה.

ברלין, למרות גודלה וחוזקה, עדיין מציעה מחירי נדל"ן נמוכים באופן משמעותי אפילו מהמחירים בבירות אחרות, קטנות יותר בגודלן, כדוגמת בודפשט (שהייתה יעד השקעה פופולרי מאוד). לצד זאת, קיים ביקוש מתמיד לדירות בברלין, בין אם להשכרה לטווח ארוך, השכרה לטווח קצר ובסופו של דבר גם קנייה ומכירה. שוק ההשכרה הגדול והיציב בברלין הופך את ההשקעה הנדל"נית לכדאית במיוחד ובמגוון אפשרויות רחב שנע מהשכרה לטווח קצר היינו דירות נופש או דירות לתיירים ועד השכרה לטווח הארוך.

השילוב בין מחירי רכישה נמוכים יחסית לבין הביקוש הבלתי פוסק יוצרים השקעה אטרקטיבית במיוחד עבור כל אדם המעוניין באפיק השקעה משמעותי.

כיצד מתבצע תהליך השקעה בנדל"ן בברלין

כצעד ראשון, חשוב להכיר את החוקים והתקנות המסדירים את שוק הנדל"ן הברלינאי, ועל כן מומלץ להיעזר בחברות וביועצים המתמחים בנושא. מעבר לכך, ברלין מציעה היום אפשרויות רבות ומגוונות להשקעה בדירות למגורים. צעד חשוב נוסף יהיה להכיר את מפת הביקושים ואת השכונות השונות של ברלין. ברלין נהנית מרגולציה חזקה ומפיקוח הדוק על מחירים, לצד ביקושים גוברים והולכים משלל סיבות. שילוב הנסיבות שהופך את ברלין לבירת הכלכלה של אירופה, עם סצנת היי טק מתחזקת, עם קהל סטודנטיאלי חזק, תיירות בלתי פוסקת וגם גלי הגירה שונים, מביא עמו ביקושים עולים עבור דירות בברלין. זוהי הזדמנות ממעלה ראשונה לכל משקיע, ובפרט לאור העובדה שברלין עדיין מציעה מחירי נכסים נמוכים יחסית לבירות אחרות באירופה. חשוב להכיר את הרבעים השונים של העיר, מאפייניהם, קהל היעד העיקרי ושונות המחירים הגדולה ביניהם. מגוון קהלי היעד מביא עמו גם מגוון מודלים עסקיים, וכך בעל הנכס יכול לבחור אם להשכיר את הנכס לטווח ארוך, להשכיר לטווח קצר, או אפילו להפוך את הנכסים לדירות נופש לתיירים. האפשרויות רבות, רק צריך לבחור.

השקעות נדל"ן בברלין

תהליך השקעת נדל"ן בברלין נועד להבטיח בצורה הטובה ביותר את זכויות הרוכש המלווה על-ידי עורך-דין ישראלי בעל רישיון גרמני לעריכת דין. תהליך רישום הנכסים בגרמניה לא נעשה במשרד ממשלתי (כמו הטאבו הישראלי) אלא על-ידי נוטריון ציבורי ובאמצעות ייפוי כוח שהוא מפיק.

על מנת להשקיע בנדל"ן או לרכוש דירה בברלין אין צורך להיות תושב או אזרח גרמניה ו/או האיחוד האירופי. חוקי המס בגרמניה מיטיבים עם הקונים, ועבור דירות מושכרות אף ניתן פטור מדורג ממס שבח, עד לפטור מלא כעבור 10 שנים.
מומלץ למשקיעים בנדל"ן בברלין לפתוח חשבון בנק מקומי, שאליו יופקדו מדי חודש ישירות תקבולי השכירות.

שלב מקדמי להשקעה בנדל"ן בברלין

רכישת הנכס על-ידי Berlin Estate באמצעות חברה בת המוקמת על-ידינו לצורך הפרויקט.

  • חתימה על חוזה בעברית במשרדי berlin estate.
  •  הכנת ייפוי כוח על ידי הנוטריון הציבורי הגרמני מפירמת Dentons.
  •  חתימת ייפוי הכוח ע"י עורך דין והנוטריון.
  • סיום תהליך הפרצליצה בבנין.
  • העברת הדירה לבעלות המלאה של המשקיע.

ד"ר יובל חן, עו”ד ונוטריון

בעל רישיון גרמני לעריכת-דין מייצג את הרוכשים ומבטיח את זכויותיהם

נוטריון ציבורי גרמני

פירמת עורכי-דין מהגדולות באירופה, המעסיקה למעלה מ- 750 עורכי-דין בכ- 20 סניפים

ניהול הבניינים והחזקתם

חברת ניהול ואחזקת מבנים מטפלת בכ- 3,500 שירות בלמעלה מ- 120 בניינים בברלין.