berlin

היכן כדאי לקנות נדל"ן בברלין? בואו להכיר את רובעי העיר השונים

אחת הקלישאות המוכרות בהקשר של רכישת נדל"ן גורסת שיש שלושה דברים שחשוב להתעקש עליהם: לוקיישן, לוקיישן ולוקיישן (מיקום, מיקום ומיקום). זה כמובן אחד המקרים שבהם יש הרבה אמת בקלישאה. ורוכשים שוקלים היכן כדאי לבצע קניית דירה בברלין, בגלל גודלה העצום (למשל פי 6 מפריז, פי 18 מתל אביב), וכן העובדה שהיא נחלקת ל-12 רבעים/איזורים שונים, שלכל אחד מהם אופי ואווירה שונים (וגם בתוך הרובע עצמו יש הבדלים בין שכונה לשכונה, בין רחוב לרחוב ואפילו בין בניין לבניין), המיקום הוא קריטי שבעתיים בעת המחשבה והתכנון של רכישת נדל"ן בברלין.
הקריטריונים לבחירת המיקום עוברים מהרחב ביותר לספציפי ביותר.
ראשית, בחירת הרובע: הרבעים האטרקטיביים ביותר הם אלה שבתוך ה"רינג", הכינוי המקומי למסילת הרכבת הטבעתית שמקיפה את המרכז הגדול של העיר, וגם מתוך רבעים אלה יש פופולריים יותר ופחות, מסיבות שונות ומגוונות.
מעבר לבחירת הרובע יש לשים לב לבחירת האיזור הספציפי בתוכו (דמוגרפיה, תשתיות, קירבה למוקדי תרבות וכו'), לבחירת הרחוב, ואפילו לבחירת הבניין המדויק, שכן בשל התהפוכות הרבות שעברו על ברלין במאה העשרים, לעתים קרובות באותו רחוב נמצאים נכסים ברמה שונה לחלוטין.
כדי לא לבצע טעויות בתהליך הקריטי של בחירת המיקום כשבוחרים מיקום לקניית דירה בברלין, חשוב להסתמך על מי שמכיר את העיר כמו את כף ידו, משימה שבגלל גודלה של העיר לא ניתן לבצע אלא על פני תהליך של שנים. אחד היתרונות שאנחנו מספקים לכם הוא אחריות של מאה אחוזים על בחירה נכונה של מיקום מכל הבחינות.
הפרויקטים שלנו נמצאים בשלושה מהרבעים הנחשקים ובעלי פוטנציאל ההשבחה הגבוה ביותר בעיר, הן מבחינת מגורים והן מבחינת השקעה ועל כן למיקום הנכס יש חשיבות כשבוחרים לקנות דירה בברלין.

מפת ברלין

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
berlin quarters
1

מיטה/Mitte

פירוש המילה Mitte הוא "מרכז" בגרמנית. באיזור זה נכללים חלק גדול מאתרי התיירות והממשל של ברלין (מגדל הטלוויזיה, שער ברנדנבורג, אנדרטת השואה, הבונדסטאג, אי המוזיאונים ועוד ועוד). חלקים מהרובע הם מרכזים עסקיים מובילים של העיר וחלקים אחרים הם שכונות מגורים יוקרתיות. זהו הלב העסקי והתיירותי של העיר.

2

וודינג/Wedding

הרובע ווודינג זהו הרובע בעל ההבטחה הגדולה ביותר בשנים האחרונות עבור המשקיעים ועבור האוכלוסיה הברלינאית כאחד. בעוד ממוקמת בלב ליבה של העיר רק בשנתיים האחרונות עוררה וודינג את העניין הגדול סביבה. השכונה יפהפיה, בעלת אוכלוסיה מגוונת בסטטוס סוציו-אקונומי בינוני. ווודינג סוגרת את הפערים בצעדים גדולים ובלתי מתפשרים להדביק את הפער אל מול אחיותיה דוגמת קרוייצברג ופרידריכסיין. ברובע זה שוכן קמפוס רפואי (בי"ח-אוניברסיטה) Charité, שנחשב לאחד ממוסדות הרפואה החשובים בגרמניה.

3

טרפטו/Treptow

זוהי הפינה המערבית של רובע אלט טרפטו, בנקודת המפגש עם קרויצברג וקרויצקלן. ככזו, היא הפכה לגורם משיכה לצעירים ולמשפחות בתחילת דרכן, המחפשים קרבה למרכזי התרבות והבילויים, אבל גם שכונה ירוקה (מרחק הליכה מפארק טרפטו המדהים שעל נהר השפרה) ולא יקרה מדי.

4

שרלוטנבור/Charlottenburg

שרלוטנבור הנה רובע עתיק ואלגנטי במערב ברלין. הרובע מתהדר בהיסטורייה של יותר מ-300 שנה של יוקרה, אריסטוקרטיה ואלגנטיות, הלב הפועם של מערב ברלין, משלב באופן ייחודי רחובות מסחריים תוססים (בראש ובראשונה רחוב קורפורסטנדם הידוע, המוכר בקיצור "קו-דאם") עם רחובות מגורים היסטוריים יפהפיים ושקטים.

5

קרויצברג / Kreuzberg

רבים טועים לחשוב שקרויצברג היתה חלק ממזרח ברלין, אך למעשה היא היתה שייכת למערב העיר גם בתקופת החומה. המקומיים מבדילים בין שני חלקים של קרויצברג: 61, הגדול והמבוסס יותר; ו-36, הקטן והאלטרנטיבי יותר. שני החלקים, שמתאפיינים באווירה מעט שונה זו מזו, מתפתחים בשנים האחרונות בקצב מואץ: מסעדות, בתי קפה, חנויות בוטיק, מרכזי תרבות, פארקים חדשים ומתחדשים - כל אלה מושכים צעירים, סטודנטים ומשפחות צעירות, והפכו את רמת הביקוש לדירות בקרויצברג - הן לקנייה והן להשכרה - לאחת הגבוהות בברלין. על כל דירה שמתפנה באיזור מתחרים, בלי הגזמה, עשרות מועמדים, ועל פי כל התחזיות שני החלקים של קרויצברג צפויים להמשיך ולהתפתח באופן משמעותי בשנים הקרובות.

6

נויקלן / Neukölln

מבין הרבעים שנמנו עד כה זהו הרובע שנמצא בשלבים הכי מוקדמים של ההתפתחות שלו, ומשום כך האטרקטיביות העצומה שלו להשקעה. זהו רובע ענק, ולכן חשוב לבחור בתוכו את המיקומים הנכונים, על פי רוב אלה שקרובים יותר לגבול עם קרויצברג (אם כי לא בהכרח - כל מקרה לגופו). עד לפני כמה שנים נויקלן היה רובע שהתאפיין בעיקר באוכלוסיית מהגרים וקבוצות מחתכים סוציו-אקונומיים נמוכים יותר, אולם כיום הוא מהווה מוקד משיכה רב עצמה לצעירים, לאמנים ולסטודנטים, ואלה בתורם מביאים לאיזור את בתי הקפה האופנתיים, מקומות הבילוי והגלריות. בתהליך דומה לזה שמשקיעי נדל"ן מנוסים מכירים מערים מרכזיות אחרות, כבר כיום יש כמה רחובות בנויקלן שהמחירים בהם דומים לאלה של השכונות היוקרתיות ביותר בברלין, והצפי הוא שתהליך ההשבחה של האיזור יימשך ויגבר.

7

פרנצלאואר ברג/Prenzlauer Berg

פרנצלאואר ברג הוא כיום הרובע היאפי, או ליתר דיוק ה"בובואי" (בוהמיינים-בורגנים) של ברלין. בבניינים המשופצים והיפים גרות בעיקר משפחות ממעמד סוציו-אקונומי גבוה יחסית, ולרשותן עומדים בוטיקים קטנים ומעודכנים, גני שעשועים מטופחים, חנויות אוכל בריא ושווקי איכרים אורגניים.

8

טירגארטן - Tiergarten

שכונת טירגארטן היא אחת משלוש השכונות המרכיבות ביחד את רובע מיטה (Mitte), הרובע המרכזי של ברלין. את שמה קיבלה על הפארק הענק טירגארטן שגובל בשכונת מיטה ,ודינג , מואביט, שרלוטנבורג ,שונברג וקרוייצברג. השכונה קרובה ומקושרת היטב (הן בתחבורה ציבורית והן בשבילי אופניים) לכל האטרקציות שיש לעיר להציע מצד אחד, וטובלת בפארקים ובשטחים ירוקים מצד שני.

9

קרויצקלן/Kreuzkölln

קרויצקלן - על שום בתפר בין קרויצברג לנויקלן. ככזה, הוא נהנה משני העולמות: המיקום והמוניטין המעולים של קרויצברג, יחד עם הפוטנציאל שרק בתחילתו של נויקלן, שכבר הפך לטרנדי, אבל המחירים בו עדיין נמוכים יחסית.

10

11